Dobré ráno, je úterý 18.6.2019. Dnes má svátek Milan, zítra Leoš.

181228 souzneniV barokním kostele sv. Antonína z Padovy (Dolní Čermná) se 27. prosince uskutečnilo tradiční Jakubovické vánoční souznění. Tentokrát se opět konalo za podpory pana Karla Hrodka, který pomohl při zajištění občerstvení a nově i plynového topidla v kostele a dřeva na oheň před kostelem.


Vánočním souzněním provázela paní Ludmila Hrodková ze ZUŠ v Ústí nad Orlicí, která v úvodní procítěné řeči zmínila několik příkladů jak vést dobrý a spravedlivý život.

Divadelní spolek ochotníků Dolní Čermná se představil hranou povídkou na motivy Karla Čapka Svatá noc. Jde vlastně o hru o narození Ježíše, kdy těhotná Marie a tesař Josef shánějí místo pro přespání. Kupci nejprve vyvolávají, že mají pohostinská místa k přespání, ale Marii a Josefovi s žádostí o nocleh nevyhoví s tím, že žádné místo nemají. Až se nad nimi slituje místní tesař, který má ale místo jen ve chlévě. Tesařova manželka ztropí scénu, nadává a láteří, že její muž byl jediný slabý a neodehnal je. V noci je probudí bolesti rodičky a je to právě tesařova žena, která jako jediná pomůže. Zatopí, ohřeje vodu a pomáhá při porodu. Nad betlémem se zjeví neobvyklá hvězda.

Na scéně s divadelníky vystoupil také folklorní soubor Jitřenka z Dolní Čermné při společném zpěvu pásma koled. Členové souboru zároveň návštěvníkům rozdávali perníčky.

Podklady k textu a foto poskytl Stanislav Vimr

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.