Dobré dopoledne, je neděle 26.5.2019. Dnes má svátek Filip, zítra Valdemar.

181125 zastavkaNa rohu ulic Dobrovského a Dvorská v Lanškrouně (naproti pivnice U Milána) se cestující dočkají nové autobusové zastávky. V nejbližších dnech bude zbourána dožitá autobusová zastávka, která je umístěna částečně na cizím pozemku, navazující v uličním profilu na sklad provozovny v č.p. 57. Nová zastávka bude umístěna na pozemku p. č. 3852/1, který je v majetku města Lanškroun.

„Nová stavba je řešena jako jednomodulová zastávka o rozměrech š. 3,0 x hl. 1,8 x v. 2,5 m s bočnicemi. Konstrukce

se skládá z jäklových profilů 80×40 cm. Oblouková střecha je z jäklových profilů 40×20 a krytina střechy je z průsvitného polykarbonátu síly 10 mm s UV filtrem olemovaným hlinikovým profilem. Polykarbonátové desky díky své rázové houževnatosti zajišťují vysokou bezpečnost, tudíž je vyloučen vznik střepů. Desky jsou opatřeny koextrudovanou ochrannou vrstvou proti UV záření, která zajišťuje mimořádnou odolnost vůči stárnutí vlivem klimatických podmínek, zabezpečuje dlouhou životnost, zajišťuje dlouhodobé zachování optických vlastností a pomáhá zachovat vysokou tuhost a únosnost. V ploše nové zastávky bude provedena nová zámková dlažba,“ upřesňuje Jaromír Sobek z odboru investic a majetku.

Vybavena bude lavičkou s odpadkovým košem ve stejném materiálovém provedení jako vlastní stavba.

Nová zastávka bude osazena do konce letošního roku. Celková cena včetně demolice stávajícího objektu, zemních prací, montáže zámkové dlažby a osazení nové zastávky je 207 tisíc Kč s DPH.

 

Tisková zpráva MÚ
Foto Marie Hrynečková

 

Foto:

1 až 3 - Ve stávající zděné autobusové zastávce na ul. Dobrovského proti základní škole se prý děje, co se tam dít nemá. Proto nová zastávka bude mít průhledné bočnice.

4 - Takto by měla vypadat nová zastávka, do níž bude ze všech stran vidět.

5 - Když byla před několika lety postavena nová zastávka "U mlíkárny" naproti restaurace U Krkovičky, vypadala velmi hezky.

6 a 7 - Dnes už se na ní podepisuje zub času a dva ze tří zadních modulů jsou prasklé.

8 - Zastávka na TGM proti rezidenci Marci.

9 a 10 - Jednoznačně nejhorší zastávkou je ta z vlnitého plechu na TGM proti ulici P. Bezruče. Je využívaná hlavně jako veřejný záchodek. Nestojí na pozemku města, takže ji město zatím nemůže odstranit, ale podle starosty Radima Vetchého by se to mělo už brzy podařit.


Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.