Dobré odpoledne, je pondělí 18.2.2019. Dnes má svátek Gizela, zítra Patrik.

180710 silniceOd dubna do konce června komplikovala dopravu uzavírka silnice II/315 Nepomuky - Horní Čermná, kde probíhala oprava asi kilometrového úseku vozovky. Po nové komunikaci auta jezdí již více jak týden.

„S potěšením mohu konstatovat, že ve zkušebním provozu je již modernizovaný úsek silnice II/315 Nepomuky - Horní Čermná včetně vodorovného dopravního značení. Stavba vyšla na 13,5 milionu korun,“ oznamuje na svém facebookovém profilu hejtman Martin Netolický. Kromě nového asfaltového povrchu přibylo nové vodorovné dopravní značení, opraveny byly také příkopy, přibyla svodidla a nové zábradlí. Oprava úseku silnice v Horní Čermné navázala na rekonstrukce úseků Lanškroun – Nepomuky a Horní Čermná – Dolní Čermná, které byly dokončeny již v letech 2013 a 2014.

Vedle kraje, který zrekonstruoval silnici, opravila obec Horní Čermné okolí autobusové zastávky v Nepomukách. Vybudovány byly nástupní ostrůvky, nový chodník podél silnice ke kulturáku a také byly zpevněny plochy na nádoby pro tříděný odpad. Mezi obyvateli ale budí vášně značka usazená uprostřed nového chodníku.

Pavlína Hajzlerová

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.