Dobré odpoledne, je pondělí 18.2.2019. Dnes má svátek Gizela, zítra Patrik.

180615 avxVíce než 2300 lidí toto pozvání přijalo a přišlo si prohlédnout prostory firmy vyrábějící v Lanškrouně už 25 let tantalové čipové kondenzátory. Zároveň měli možnost pobavit se u venkovního programu připraveného pro děti i dospělé, který se nesl duchu sloganu "S AVX do vesmíru". Tím může být míněno například využití tantalových čipových kondenzátorů z Lanškrouna pro kosmické účely, zejména v projektu vesmírné robotické sondy NASA "Curiosity", která v roce 2012 úspěšně přistála na Marsu a již šest let zkoumá povrch této planety.

Tantalové kondenzátory se ale využívají v podstatě ve všech oblastech lidské činnosti, od lékařské techniky, přes mobilní telefony, počítače, domácí spotřebiče až po automobily. Zkrátka, přístroje obsahující kondenzátory z AVX v Lanškrouně denně určitě mnohokrát vezme každý z nás do ruky.

Společnost AVX Dnem otevřených dveří (15. 6.) symbolicky završila rok trvající oslavy 25 let od vzniku závodu v Lanškrouně. Zároveň, jak potvrdil její ředitel Hynek Stejskal, chce na Lanškrounsku působit daleko víc progresivně než dosud. "Chceme ukázat, že naše firma má stále co nabídnout a že možná po pár letech odmlčení se znovu zvedáme a chceme všem ostatním ukázat, že jsme moderní firma, staráme se o své zaměstnance a dokážeme vytvořit zajímavý program, který je potěší," uvedl.

Mezi atrakcemi bylo vyhledávané například mobilní planetárium, balonková dílna, vesmírný fotokoutek,  kouzelné bubliny Matěje Kodeše, marťanská diskotéka, skákací hrad Robot... Děti také s oblibou drandily na "lunárních vozítkách". O něco méně frekventovaný byl Aerotrim vyhrazený pouze dospělým, protože ne každý sebral odvahu ho vyzkoušet. Zážitek ze simulovaného stavu beztíže ale stál za to.

Lanškrounská AVX stále přijímá nové kolegy do různých pracovních pozic: dělnice a dělníky do výroby, operátory testovací laboratoře, seřizovače mechaniky i elektromechaniky. Firma respektuje možnosti uchazečů a již nenabízí pouze práci ve 12ti hodinovém směnném režimu, ale i v jednosměnném 7,5 hodinovém provozu.

Text: Marie Hrynečková
Foto: autorka a Radek Lepka

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.