Dobré odpoledne, je pondělí 18.2.2019. Dnes má svátek Gizela, zítra Patrik.

180605 turistiPro 16 členů Klubu českých turistů v Lanškrouně vypadalo jejich pravidelné středeční Kolovadlo 22 dne 30. května trochu jinak. Vydali se do Prahy na stadion DDM hl. m. Prahy, Na Kotlářce v Praze 6 na již 9. ročník Sportovních her seniorů České republiky 2018 s podtitulem „pro všechny 60+ mladé duchem“. Čekaly je tradiční i nové sportovní disciplíny.

Z Lanškrouna se her zúčastnilo 16 seniorů. Loni na této soutěži závodili poprvé.

Dopadli výborně: vítězi soutěží se stali Miloš Brejša v nejstarší kategorii nordic walkingu (obhájil loňské prvenství!) a Bóža Králová ve woodballu. Druhé místo vybojovala v nejmladší kategorii nordic walkingu Líbuše Šilarová, ve stejné disciplíně, ale ve starší kategorii, byla Marie Cole třetí.

Bronzový byli i Milan Coufal ve woodballu a fotbalový tým ve složení Marie Cole, Honza Kada, Květan Palla, Emil Parent a Jan Kostelecký v disciplíně pěší fotbal.

Celková účast na Sportovních hrách seniorů byla celkem cca 300 seniorů, celou akci konferoval opět jako loni sportovní komentátor ČT Jakub Bažant.

Jan Kostelecký komentuje: „Počasí bylo pro účastníky milosrdné, dopoledne oblačno, žádný pařák, odpoledne už maličko přitopili, těsně před bouřkou a lijavcem jsme při zpáteční cestě na vlak včas stačili přestoupit z tramvaje a skryli se v metru.“

Fotoreportáž ukazuje prostředí i atmosféru akce, na kterou jistě za rok naši turisté opět vyrazí. Stojí za to.


Text: Jiří Kohout a Jan Kostelecký
Foto: Jan Kostelecký

Související odkaz:
http://www.budfitseniore.cz/

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.