Příjemnou noc, je úterý 26.3.2019. Dnes má svátek Emanuel, zítra Dita.

180413 sdStavba kulturního domu "jede" podle harmonogramu. Ve vile se postupně mění okna. Budova je obehnána lešením, začaly práce na fasádě. První nadzemní podlaží je otlučené na cihlu, takže sem přijde kompletně nová štuková omítka. V prvním patře bude ponechána brizolitová omítka z 60. let minulého století a na ni bude nanesena nová hladká štuková omítka. Ozdobné prvky budou opravovány přímo na budově.

Uvnitř vily pracuje specializovaná omítkářská firma. Odborníci zjistili, že historický strop ve velkém technickém kabinetě tvoří textilní tapeta, takže ho přijde opravit firma z oboru tapetářů a malířů.

V betonové přístavbě s velkých divadelním sálem probíhají práce na rozvodech vzduchotechniky a elektroinstalace, sprinklerech a zdravotně technických rozvodech. Brzy se bude provádět konstrukce střechy.

Město bude žádat o dotaci na úpravu parku kolem kulturního domu. V tuto chvíli je připravena studie od zahradního architekta Zdeňka Sendlera. Hrubé terénní práce by mohly být zahájeny v druhé polovině letošního roku, park by měl být dokončen až v roce 2019.

Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.