Příjemnou noc, je úterý 26.3.2019. Dnes má svátek Emanuel, zítra Dita.

180412 turistiLetos tato událost připadla na sobotu 7. dubna. Do Koburku jezdíme rádi a už po dlouhou řadu let. Je to v rozumné vzdálenosti, a „Hasičárna“, náš cíl, je velice příjemná a dobře vedená. Letošní počasí bylo vynikající, slunečno a po poledni 20 stupňů, a tak jsme dosáhli rekordní účasti – 101 lidí i s dětmi.


Cyklisté, největší skupina, vyrazili od Dělnického domu třemi různě náročnými trasami. Nejkratší, 12 km, vedla Sázavským údolím. Ostřílenější cyklisté jeli přes Jakubovice, nebo dokonce přes pět brodů.

Pro pěší bohužel již v sobotu nejezdí vhodné spoje dovolující jet půlku vzdálenosti autobusem a zbytek jít pěšky – dříve jsme se nechali odvézt na Chudobu a pokračovali pěšky prakticky z kopce. Tentokrát několik lidí přijelo výprachtickým autobusem po poledni a vprostřed odpoledne odjeli zpátky do Lanškrouna opačnou linkou. A několik lidí s napjatým následujícím programem přijelo auty.

Družnou náladu setkání v Koburku, kde nám dobře chutná jídlo i pivo, výstižně ilustrují naše fotografie.

***


Dalšími turistickými akcemi, mimo pravidelná středeční Kolovadla, budou nejdříve ve středu 18. dubna Jarní zasedání „Oldkolařů“ v Loděnici na západní straně Dlouhého rybníka (pro zvané).

V sobotu 28. dubna se připojíme k vyjížďce ústeckých cykloturistů „Na Drozdovskou pilu“. Naše lanškrounská trase vede dvěma údolími – Sázavským nahoru, a pak ze Štítů údolím řeky Březná okolo restaurace Drozdovská pila dolů a z Hoštejna do Žichlínka. Tam má ústecká akce hlavní stan v restauraci U Filipů a bývá to nádherný pohled na stovky kol těch, kdo se tam občerstvují a obstarávají si diplomy.

V pondělí 30. dubna nás čeká čarodějnicový táborák na Loděnici, a přesto, že je v Lanškrouně konkurence mnoha táboráků, těch 70 nebo 80 lidí, i neturistů, se u nás vždycky sejde.

Jiří Kohout

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.