Příjemnou noc, je úterý 26.3.2019. Dnes má svátek Emanuel, zítra Dita.

180411 teslovVe středu se projednávala pracovní verze studie řešící budoucí stavební úpravy a dopravní situaci v lokalitě ulic Nerudova, Čelakovského, Havlíčkova, Palackého, Zborovská a Olbrachtova, místním slangem nazývané Teslov. Název vznikl před desítkami let, kdy zde většinu obyvatel tvořili zaměstnanci Tesly.

V zasedačce městského úřadu se bohužel sešlo je několik jednotlivců bydlících v řešeném území. Studii představil dopravní inženýr Jiří Cihlář a doplnili ho starosta Radim Vetchý a Jiří Zatloukal z odboru investic. Lokalita byla popsána jako dopravně zklidněná bez tranzitní dopravy, kde převládá bytová funkce. Uliční prostor slouží hlavně k parkování rezidentů, ovšem bez definovaných stání. V zahradách rodinných domků je poměrně dost zeleně, ale na veřejném prostranství v některých ulicích zeleň zcela chybí.

Studie obsahuje ucelenou koncepci dopravy, parkování a zeleně s cílem zvýšit počet parkovacích míst a bezpečnost v lokalitě, kde jsou i dvě školy. Ve většině ulic by vznikl prostor s obousměrným provozem v jednom jízdním pruhu. Na jedné straně ulic by nebyl chodník, ale jen podélná parkovací stání respektující vstupy a sjezdy do domů a zahrad. Na protější straně ulic by byl chodník, pás zeleně a opět podélná parkovací stání. Křižovatky by byly kvůli zpomalení dopravy vyvýšené. Diskutovalo se o zpomalovacích polštářích a retardérech a také o zjednosměrnění dopravy.

Na studii naváže projekt opravy ulic Havlíčkovy a Zborovské, který by měl být realizován ještě v letošním roce. "V příštích letech by na základě studie měly být realizovány další ulice na Teslově," uvedl Radim Vetchý.

Marie Hrynečková
Podklady tisková konference MÚ

View the embedded image gallery online at:
https://lanskrounsko.cz/cz/7770-teslov#sigProGalleriabb8ab4580b

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.