Příjemnou noc, je úterý 26.3.2019. Dnes má svátek Emanuel, zítra Dita.

180410 pesOsmadvacetiletý cizinec měl v pátečních ranních hodinách vniknout do jednoho z rodinných domů v obci Petrovice, právě v době, kdy v něm majitel spal. V kuchyni údajně stihl z peněženky odcizit finanční hotovost, a více času už mu pan domácí nedal, protože se probudil.

„Zlodějíček“ vzal okamžitě nohy na ramena, ale v nedalekém lese se před zákonem moc dlouho neukrýval. V lesním porostu ho vypátral služební pes.

Muže policisté omezili na osobní svobodě a eskortovali na Obvodní oddělení do Lanškrouna. Místo toho, aby zpytoval svědomí, začal vulgárně nadávat a nevhodně se chovat vůči policistovi, provádějící služební úkony. Po předchozí opakované marné výzvě, aby svého jednání zanechal, použil policista proti němu donucovací prostředky.

Prověřováním případu jsme zjistili, že zadržený muž se nezákonného jednání nedopustil poprvé. V minulosti byl již za podobnou trestnou činnost soudem odsouzen.

Recidivistovi jsme za přečin porušování domovní svobody a krádež sdělili podezření. Pokud ho soud uzná z přečinů vinným, může ho potrestat odnětím svobody až na tři roky.

por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí
Ilustrační foto PČR

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.