Příjemnou noc, je úterý 26.3.2019. Dnes má svátek Emanuel, zítra Dita.

180326 mostJaro klepe na dveře a s ním přichází i každoroční opravy komunikací. Pardubický kraj našel ve svém rozpočtu na rok 2018 finance na opravu dvou silnic v našem regionu. První velká akce zkomplikuje dopravu již na začátku dubna v Horní Čermné.

Modernizace se dočká neopravený úsek silnice II/311 od křižovatky v Nepomukách asi kilometr ve směru na Horní Čermnou. Podle projektové dokumentace měla stát oprava více než 12 milionů korun bez DPH. Výběrové řízení však vyhrála firma, která nabídla částku o téměř dva miliony korun nižší při době realizace stavby 95 dní. Oprava úseku silnice v Horní Čermné naváže na rekonstrukce úseků Lanškroun – Nepomuky a Horní Čermná – Dolní Čermná, které byly dokončeny již v letech 2013 a 2014. Silnice na Horní Čermnou bude uzavřena od 3. dubna do 30. června. Objízdná trasa povede přes Horní Třešňovec.

Druhou prozatím naplánovanou krajskou opravou je most v Lanškrouně na ulici T. G. Masaryka před odbočkou na ulici Opletalova. Stavba, která bude stát kraj 9 milionů korun, bude zahájena koncem dubna nebo začátkem května. Za opravu mostu určitě budou rádi řidiči a nadšený je i starosta Lanškrouna Radim Vetchý: „Když jsem se dozvěděl, že dojde k opravě mostu, velice mě to potěšilo. Myslím si, že to byla potěšující zpráva pro všechny obyvatele města. Děkuji Pardubickému kraji za zařazení této akce do rozpočtu pro letošní rok.“

Ve špatném stavu je z krajských vozovek i ulice Lidická, lanškrounský starosta k její opravě říká: „Vím, že stav ulice Lidická obyvatele trápí. Prozatím ale bohužel nemám informace, že by měla být opravena.”

Pavlína Hajzlerová

 

180326 silnice

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.