Dobré odpoledne, je pátek 22.3.2019. Dnes má svátek Leona/Lea, zítra Ivona.

180310 psiRádi byste si pořídili štěně plemena Jorkšírský teriér, Americký stafordširský teriér, Sibiřský husky nebo Shiba-Inu? Buďte velmi obezřetní při nákupu přes internetové inzerce.

Od července loňského roku bylo prostřednictvím inzerátů nabízejících štěňata těchto plemen podvedeno už deset osob po celé České republice. První případ podvodu jsme zaznamenali v Ústí nad Orlicí.

Tehdy si zájemce o koupi domácího mazlíčka vyhledal inzerát nabízející štěně za výhodnou cenu. V inzerci byly uvedeny informace o jeho psích rodičích - šampionech, čipování, zdravotním stavu a dalších doplňcích, včetně fotografie zvířete. Prostřednictvím tohoto inzerátu projevil poškozený o koupi zájem, vzápětí se mu dostala odpověď z internetové adresy, kde mu podvodník prodej lámanou češtinou slíbil.

Poté zákazníka kontaktovala fiktivní přepravní společnost a žádala po něm zasání jeho osobních údajů a zaplacení požadované částky. Následovala další výzva o zaplacení další sumy peněz, zpravidla 12 až 20 tisíc korun, jako úhrada za přepravní box, pojištění nebo potravu.

Pokud kupující stále své úspory pachateli zasílá, ten vymýšlí nové kompilace a požaduje zaslat další a další obnos peněz. Nikdo z podvedených osob se nikdy s vybraným psím mazlíčkem nesetkal.

Pozor! Podvodníci využívají různé české inzertní portály, uvedené fotografie štěňat jsou pořizovány z rozdílných míst, telefonní čísla jsou vymyšlená (chybí číslice nebo jsou nekontaktní). Pejsky nabízí většinou za „pouhých“ 4 500 nebo 6 000 korun a komunikují e-mailem většinou s doménou gmail.cz.

Pokud nechcete být podvedeni i vy, využijte k nákupu ověřené chovatelské stanice nebo alespoň osobně komunikujte s prodávajícím. Vyvarujete se tak nepříjemného zjištění, že nebudete mít ani pejska ani peníze.

por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí
Ilustrační foto PČR

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.