Příjemnou noc, je pátek 19.10.2018. Dnes má svátek Michaela, zítra Vendelín.

180107 predplatne8. 2. 2018 - 19:30 – čtvrtek - sál zámku

ZELŇAČKA – René Fallet

Autor novely René Fallet (4. 12. 1927 - 25. 7. 1983) za svého života napsal šest básnických sbírek a více než dvě desítky románů. Některé se staly předlohou pro film. Mezi nejznámější patří „Fanfán tulipán“ (původní scénář), „Šeříková slavnost“, „Idiot v Paříži“ a „Zelňačka“, kterou proslavil film s Luis de Funes. 


V České republice má „Zelňačka“ mnoho literárních fanoušků. 
Autor se v poutavém příběhu vrací ke krásám prostého života na panenském venkově, který postupem času mění svůj charakter a trpí díky necitlivému pokroku a honbě po penězích. Děj se odehrává na společném dvorku dvou věčně připitých vesnických prďolů, kteří by rádi zastavili čas pod nekonečnou oblohou plnou hvězd. A právě tam někde v nekonečnu kdosi potřebuje to nejlepší, co lidstvo vytvořilo. Není divu, že za stodolou zaparkuje létající talíř.

Hrají:
Oldřich Vízner
Otakar Brousek ml.
Vojtěch Záveský
Barbora Jánová / Barbora Hrušková
Jan Szymik
Režie:
Oldřich Vízner

Vstupné: 360/330 Kč

 

 


1. 3. 2018 - 19:30 - čtvrtek - sál zámku

JMÉNO

– Matthieu Delaporte & Alexandre de la Patelliere

Mluvit se dá o všem. Mezi dobrými přáteli a příbuznými by vlastně žádné téma nemělo být tabu.

Když se ale úspěšný realitní makléř Vincent na večeři u své sestry Elizabeth, učitelky francouzštiny, a švagra Pierra, profesora literatury, svěří se záměrem dát svému synovi kontroverzní jméno, zdá se, že hranice civilizované konverzace byla překročena. Středostavovské předsudky jsou podle všeho přece jen větší, než se přítomní liberálové domnívali.

Ke skutečné eskalaci dojde po odhalení nálože, která se skrývá v rodinné historii.
Jméno je brilantní komedií podle nejlepší francouzské tradice. Polštářová bitva omezenců, kteří jsou přesvědčeni o tom, že svá omezení už dávno překonali. Hra nabízí vysoce komický pohled na sebejisté zastánce svobodného myšlení.

Hrají:
Roman Zach
Jana Janěková ml.
Linda Rybová
Petr Lněnička
Jan Dolanský
Režie:
Thomas Zielinski

Vstupné: 450/420 Kč

 

 


19. 4. 2018 - 19:30 – čtvrtek - sál zámku

TCHYNĚ NA ZABITÍ

– Jakub Zindulka

Ani sama Smrt nezabrání tchýním prudit a montovat se do života jejich mladým.
Po úžasném "Manželském čtyřúhelníku" napsal Jakub Zindulka pro Fanny agenturu novou opět skvělou hru TCHÝNĚ NA ZABITÍ

Hra je o vtazích mezi tchýní a zetěm, snachou a tchýní, mezi matkou a dcerou, synem a matkou, mezi mladými manžely a konečně (a hlavně) mezi tchýněmi samotnými. 
Nenechte si ujít další řachandu, navíc okořeněnou duchařinou.

Hrají:
Lucie Zedníčková
Dana Homolová
Anna Kulovaná
Martin Kraus
Režie:
Jakub Zindulka

Vstupné: 340/310 Kč

 

 

 

24. 5. 2018 - 19:30 – čtvrtek - sál zámku

BÁJEČNÁ NEDĚLE V PARKU CREVE COEUR
- Tennessee Williams

Hru významného amerického dramatika Tennessee Williamse Báječná neděle v parku Creve Coeur si zvolila pro svůj režijní debut na divadle herecká legenda Iva Janžurová. „Tennessee Williams je pro mne tím nejvýsostnějším dramatickým autorem a vždy bylo mým snem sejít se s jeho dokonalými kresbami lidských duší na jevišti,“ říká Iva Janžurová v souvislosti se svou první divadelní režií.

V cituplné komedii Báječná neděle v parku Creve Coeur si Iva Janžurová zahrála v půlce 80. let v Divadle na Vinohradech v režii Stanislava Remundy. Nyní stejnou postavu svěřila své dceři Sabině Remundové, do dalších rolí obsadila Barboru Munzarovou a Lucii Žáčkovou, sama se také objeví v jedné z rolí.
Williamsova Báječná neděle v parku Creve Coeur měla premiéru v roce 1979.

Z veliké vášně a touhy po štěstí se v žáru horkého dne proplétá příběh čtyř ženských hrdinek. Ve společenské rubrice místního nedělníku se objeví oznámení, které - v každé z nich jinak - vyvolá nečekanou aktivitu! Nechtějí nic víc a nic míň než kdokoli z nás: vymanit se z nijakosti obyčejného života, žít romantický život plný vzruchů i vykřičet svou žádostivost navzdory tušené šedi dnů. A když Dorothea v jedné situaci říká své bytné: „Bodey, ty žiješ ze zážitků druhých!“ pochopíme, jak dojemnou, ale i komickou aktivitou duše může být, když v nemožnosti vlastního prožitku vložíte všechny své naděje a sny do životů svých nejbližších.

Do jiskření a vzrušení vstupuje, jako tragikomický záblesk pomíjivosti lidského bytí, slečna Glucková. V jejím pokoji o patro výš totiž straší. A my se smějeme, abychom přehlušili tíseň.

Helena se tolik nechce podobat všemu, co by jen stínem připomínalo malost prostřednosti, finanční nejistotu, samotu v utajování zvláštností své schopnosti milovat. Ale i ji, tak jako každého z nás, zaráží poznání, že to, co si nepřejeme, čeho se bojíme, čemu se bráníme, do svého života právě proto snad i přitahujeme…

Hrají:
Sabina Remundová
Lucie Žáčková
Barbora Munzarová
Iva Janžurová

Režie: Iva Janžurová

Vstupné: 490/460 Kč

 


CENA ABONENTKY:
1. – 6. řada – 1345 Kč
7. – 13. řada – 1245 Kč
Každý předplatitel získává zlevněné vstupné v řadě vlevo nebo vpravo, dle vlastního výběru
Předplatné se v případě nenavštívení představení nevrací
Průkazka je přenosná
PRODEJ
pro stávající abonenty - 4. - 12. 1. 2018
pro nové zájemce o abonmá – 15. – 23. 1. 2018
ABONENTKY LZE ZAKOUPIT V KULTURNÍM CENTRU
PO,ÚT,ST – 11:30 – 15:30
ČT, PÁ – 7:30 – 11:30
Kulturní centrum Lanškroun, nám. A. Jiráska 1 , 563 01 Lanškroun
Tel.: 465 325 668, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.kclanskroun.cz

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.