Dobré ráno, je pátek 19.10.2018. Dnes má svátek Michaela, zítra Vendelín.

180105 janNa konci roku uspořádali radioamatéři okresu Ústí nad Orlicí již po patnácté každoroční setkání radioamatérů, tento rok v pohostinství „U Špičáků“ v Bystrci. Lanškrounští radioamatéři se jej zúčastnili v hojném počtu i s manželkami.

Při této příležitosti si radioamatéři vyměňují zkušenosti, prodiskutují různé technické zajímavosti a zhodnotí uplynulý radioamatérský rok.

Radioamatéři z Lanškrouna dobudovali anténní systém pro provoz na VKV ve svém vysílacím středisku na Lázku. Během roku se z Lázku zúčastňovali všech hlavních radioamatérských závodů. V závodní činnosti se umisťují na předních místech. Za zmínku stojí druhé místo v České republice v subregionálním závodě v kategorii 432 MHz – viz foto diplomu.

V celoročním hodnocení závodu „VKV aktiv“ dosáhli celkově čtvrtého místa ze všech hodnocených stanic v ČR. Například v měsíci říjnu v tomto závodě zvítězili nad všemi stanicemi v České republice ve své kategorii. Tyto dobré výsledky je motivují k další modernizaci vysílacího střediska na Lázku. Připravují vybudování třetího stožáru a instalaci všesměrových antén. Touto aktivitou udržují povědomí o Lanškrounu známém jako jedno z bývalých základních sídel elektrotechnického průmyslu a radioamatérského provozu.

Bohužel, co se týče provozu budovy s rozhlednou na Lázku, ta zela celý rok zcela prázdnotou a byla uzamčena. Vkládané naděje do nových majitelů se rozplynuly jako voda. Přesto je Lázek až překvapivě početně navštěvován i zahraničními návštěvníky.

Text: ing. Jozef Svetlík, předseda radioklubu
Foto: ing. František Snítil

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.