Příjemnou noc, je neděle 9.12.2018. Dnes má svátek Vratislav / Vratislava, zítra Julie.

171130 brezinkaI tyto sychravé dny nám v Březince přinášejí mnoho zajímavých zážitků.

13. října jsme pořádali den otevřených dveří pro širokou veřejnost. Příjemné odpoledne s námi strávili jak rodiče dětí, kteří u nás mají děti, ale i rodiče, které myšlenka lesního klubu zajímá, a chtěli se dozvědět více o našich aktivitách. Společně jsme si popovídali, opekli párky a užili si tak moc příjemně strávený čas.


Dále jsme se s Lesním klubem úspěšně zúčastnili Burzy filantropie, která se konala 18. října v Ústí nad Orlicí. Březinka byla mezi šesti neziskovými organizacemi, které měly tu čest prezentovat své projekty před donátory. Díky spolupráci členů spolku Škola jinak Lanškrounsko jsme donátory naší prezentací pobavili, překvapili a zaujali.

Díky podpoře donátorů jsme tak získali nemalé finanční prostředky. Děti v Březince se tak mohou těšit na nové nářadí na zahradu, hračky na písek, na spoustu tvoření v zázemí klubu. Na kotlíkový guláš, který si budou moci sami připravit a spoustu dalších nových zážitků.

Na záznam z této akce se můžete podívat na této webové adrese: http://oik.cz/zpravy/donatori-podporili-neziskove-organizace-temer-peti-sty-tisici-korun/

A jak trávíme dny v Březince? Oslavili jsme svátek sv. Václava – jezdili jsme na koni, dobývali hrad a poznávali symboly České republiky. Dále jsme potřebovali trochu pročistit lesík kolem kostelíku a také dřevo na ohýnek. Tudíž jsme vzali pilky a trochu lesík „provzdušnili“. Děti práce se skutečnou pilou moc bavila a nás také, jelikož pozorovat jejich zápal a nadšení je pro nás největší odměnou.

Máme také pro děti nachystané různé hry, např. jsme po zahradě hledali ztracené klíče a poté hledali a porovnávali, které klíče jsou stejné. Další super aktivita, která dětem vydržela na celé dopoledne, bylo šplhání do kopce po laně. Děti zkoordinovaly ruce a nohy a bezvadně stoupaly pomocí lana do kopce. Jejich „práce“ spočívala v tom, že pod kopcem nabraly „zraněné“ a pomohly jim vystoupat na kopec. Pro tento den, z nich byli malí stateční záchranáři .


Do dalších dnů si už moc přejeme sníh, i když klouzačky po bahně také dobře jedou, ale pak ty zadečky .


Za Lesní klub Březinka Bc. Lucie Kolínská

 

 

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.