Příjemnou noc, je pátek 19.10.2018. Dnes má svátek Michaela, zítra Vendelín.

171109 vrakyV Lanškrouně si takových vozidel všímají nejen městští strážníci, ale upozorňují na ně i lidé. Že je vozidlo dlouhodobě odstavené vyjde často najevo při úklidu ulic, kdy jejich majitelé nereagují na upozornění, že je třeba komunikaci uvolnit. V takovém případě lze nařídit odtah, ale auto se pak musí vrátit zpět, anebo tam, kde je viditelné z místa původního parkování.


V poslední době městští strážníci řešili devět případů odstavených vozidel. Jedním z nich byl například vůz, který parkoval na náměstí a měl řadu dní botičku.

A kdy lze dle zákona považovat vozidlo za vrak?

Vozidlo může být označeno za vrak jen tehdy, pokud je trvale technicky nezpůsobilé provozu. Za trvalou technickou nezpůsobilost lze považovat pouze takovou, jejíž obnovení by si vyžádalo výměnu, doplnění nebo opravu podstatných částí mechanismu nebo konstrukce vozidla – to je například chybějící části hnacího agregátu či výrazné poškození karoserie havárií apod.

Ani v jednom z uvedených případů nebylo možné dle této definice odstavená vozidla považovat za vrak a zahájit správní řízení. Zákon totiž počítá i se situacemi, kdy může být majitel například dlouhodobě hospitalizovaný nebo ve výkonu trestu odnětí svobody.

Naštěstí se ve všech devíti případech podařilo zkontaktovat majitele a ti auta odstranili. "Dvě vozidla stála na veřejném prostranství a jejich majitelé jsou řešeni pro neoprávněný zábor," upřesnil velitel městské policie Stanislav Popelář.

Text: Marie Hrynečková, zdroj tisková konference
Fota odstavených vozidel poskytli strážnící Městské policie Lanškroun


View the embedded image gallery online at:
https://lanskrounsko.cz/cz/7396-vraky#sigProGalleriac79f047b97

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

+6 #1 Jirka 2017-11-10 12:14
Řešení je často jednoduché, udělat z toho napřed vrak a pak to normálně řešit. Spíše by mě ale také zajímalo, co bude s tím vrakovištěm toho bankrotáře za zemědělkou. Správce bankrotáře sliboval odstranění, ale zatím nic, zřejmě do doby, dokud to samovolně nechytne :-)