Příjemnou noc, je pondělí 24.9.2018. Dnes má svátek Jaromír, zítra Zlata.

171011 msMateřská škola, Wolkerova, Lanškroun si v těchto dnech připomíná 40. výročí založení mateřské školy, konkrétně otevření provozu v současné budově na Wolkerově ulici, které se uskutečnilo 3. října 1977.

 

Mateřská škola byla původně založena jako závodní mateřská škola Východočeských papíren v Lanškrouně a sloužila dětem zaměstnanců tohoto podniku. Montovaná budova ocelové konstrukce z desek s barevným povrchem dala školce označení "Červená školka", které si nese až do dneška, protože i přes všechny stavební úpravy má dnešní plášť převážně červenou barvu.

V roce 1991 se stala mateřská škola příspěvkovou organizací města Lanškrouna a od roku 2003 má právní subjektivitu. „Školní oslavy proběhnou ve dnech 12. a 13. října 2017. V obou termínech se konají Dny otevřených dveří, kdy školka zve k prohlídce vnitřních i venkovních prostor MŠ děti, rodiče, absolventy a širokou veřejnost. V prostorách školky je instalována rozsáhlá výstava dětských prací, k vidění budou fotografie z akcí a rozličných aktivit školy uskutečněných v posledních letech, k dispozici budou k nahlédnutí i kroniky školy.

Malí i velcí návštěvníci si mohou hrát s hračkami v hernách či vyzkoušet některé didaktické pomůcky, kreslit či tvořit. Také mohou využít ke hrám školní zahradu - mohou zdolávat lanové centrum, vyzkoušet skluzavky či chůzi po plavených kládách. V otevřeném altánu pak mohou svou šikovnost vyzkoušet na různých labyrintech,“ upřesňuje Kristýna Popelářová, ředitelka školy.

Ve čtvrtek dopoledne 12. října budou slavit děti ve školce společně se svými učitelkami, které pro ně mají připravený narozeninový program. Společně s rodiči potom proběhne ve čtvrtek hravé odpoledne s názvem "Maminko, tatínku, pojďte si hrát".

V pátek 13. října se uskuteční oficiální setkání všech bývalých a současných zaměstnanců školy, na jehož zahájení nebude chybět program dětského pěveckého souboru "Motýlek", který na škole působí.

Tisková zpráva MÚ

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.