Příjemnou noc, je pondělí 24.9.2018. Dnes má svátek Jaromír, zítra Zlata.

171009 konstrukce

V první pátek v říjnu se sešli konstruktéři strojaři a jejich spolupracovnice kresličky ze střediska Automatizace a mechanizace někdejší TESLY Lanškroun. Toto středisko působilo od konce padesátých let v areálu na Smetanově ulici, kde dříve měla svoji provozovnu firma Plyšan, sídlící v Hlinsku. Bylo to už jejich druhé setkání v průběhu tří let.

 

V salonku restaurace „Na Růžku“ jsme jich tentokrát napočítali dvacet tři, a zábava vydržela po celých pět hodin. Během dne několikrát pršelo, ale na společné fotografování vysvitlo slunce.

Vítaným hostem na setkání byl i jejich někdejší kolega konstruktér, a dnešní majitel a inspirátor společnosti SOMA Engineering, Ing. Ladislav Verner.

Sešlo se zde několik generací lidí. Mezi nimi i pět kolegyň. Připomínali si své příhody a práci ve dvou konstrukčních kancelářích – té, kterou řídil pan Otto Jaška a druhé, vedené panem Jiřím Novákem.

Velice při vybavování vzpomínek pomohl kolega Miroslav Böhm. Ten na televizoru promítal mnoho desítek pečlivě utříděných historických fotografií, naskenovaných z podkladů často víc jak padesát let starých.

Setkání organizovala paní Zdena Smolčáková s podporou Jaromíra Šrámka. Již přede dvěma lety se neoficiálně shromáždilo 14 pamětníků starší generace. Loni se nesešli, ale teď se ustanovilo pravidelné setkávání vždy v první pátek v říjnu, a zváni budou všichni „mechanici“ z obou zmíněných konstrukčních kanceláří, bez ohledu na věk.

Obdobný rytmus setkávání, ale o dva týdny později, mají lidé z elektrické konstrukce Automatizace a mechanizace TESLY. Ti se letos sejdou 20. října, také ve 14 hodin, v restauraci Karolina, už čtvrtý rok po sobě.

Text: Jiří Kohout
Foto: František Černý


Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.