Příjemnou noc, je pondělí 24.9.2018. Dnes má svátek Jaromír, zítra Zlata.

171002 stopPáteční honička nočními Rudolticemi, Ostrovem a Lanškrounem skončila zajištěním dvaatřicetiletého řidiče na jedné z lanškrounských ulic.

Muž na uvedené trase řídil krátce před půlnocí osobní vozidlo značky Opel Omega. V Rudolticích na výzvu k zastavení vozu ze strany policistů z Oddělení hlídkové služby Ústí nad Orlicí nereagoval a začal ve směru na obec Ostrov a Lanškroun ujíždět.

Posléze na jedné z lanškrounských křižovatek zastavil a z místa utekl. Policisté ho bezprostředně poté nedaleko odstaveného auta vypátrali a okamžitě zajistili.

Místní policisté v dostupných evidencích nadále zjistili, že muž je v celostátním pátrání. Provedenou dechovou zkouškou na alkohol mu naměřili hodnotu 0,12 promile alkoholu v dechu a test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl u něho také pozitivní. Přesnou hladinu alkoholu a drog v jeho těle určí až rozbor odebraného biologického materiálu. Muž řídil i přes zákaz řízení, který mu až do července roku 2019 uložil Okresní soud v Šumperku. Jakoby výčet protiprávního jednání muže už nestačil, ten měl navíc na vozidle umístěny registrační značky patřící jinému vozidlu.

Jeho nezákonné jednání bude mít pravděpodobně dohru u soudu, od kterého může za maření výkonu úředního rozhodnutí odejít až s tříletým trestem odnětí svobody.


por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí
Ilustrační foto: PČR

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.