Příjemnou noc, je čtvrtek 19.7.2018. Dnes má svátek Čeněk, zítra Ilja.

170911 motoMotosrazu v Lukové se letos v srpnu zúčastnilo přes 600 návštěvníků, a bylo jedno, zda přijeli na motorkách, v autech či pěšky. Motobigbang totiž připravuje program určený nejen pro fanoušky silných strojů, ale i pro nemotorkáře a pobaví se zde i rodiny s dětmi. Stalo se pravidlem, že výtěžek je potom věnován na dobročinné účely.

V neděli 10. září se tedy skupina motorkářů rozjela nejprve obdarovat Canis centrum v Dolním Třešňovci. Útulek poskytuje zázemí zvířatům, kterých se chtěli jejich majitelé zbavit, a taky pejskům zatoulaným či týraným. Vedoucí centra Renata Kristková převzala od Jirky Šípka deset dvoutisícovek se slovy: "Tentokrát peníze nevyužijeme na nic konkrétního, ale spíš všeobecně. Máme teď například nedostatek granulí, takže je určitě zčásti využijeme na krmivo pro pejsky. Máme tady taky jednoho adepta na ošetření zubů a kastraci... takže myslím, že to bude na to, co zrovna budeme v danou chvíli potřebovat."

Dalším cílem cesty byly Tatenice, kde žije s rodiči a půlročním bráškou Vašíkem dvouletá Valerka Petrová. Holčička trpí vzácným onemocněním - spinální muskulární atrofií. V boji se smrtelným onemocněním, které zatím není v ČR léčitelné, se rodiče rozhodli pro léčbu v zahraničí.

Dobrou zprávou je, že Valerka ji zahájila před třemi měsíci, kdy jí byla v Paříži v rozmezí 14 dnů čtyřikrát aplikována velmi drahá injekce. Tu sice hradí francouzská vláda, ale jedna cesta s ubytováním pro Valerku a tatínka stojí 70 tisíc Kč. Nyní lékař převádí léčbu do Belgie, kde už byla holčička na konzultaci a v prosinci jí zde budou aplikovat další injekci. Rodiče uvádějí, že už nyní pozorují určité zlepšení Valerčina stavu. Věří, že léčba bude úspěšná a děvčátko jednou začne chodit. Věnované finanční prostředky rodina využívá kromě léčby také na zakoupení různých pomůcek, např. speciálního kočárku, zdravotní židličky, úhradu rehabilitací apod.

Valerka je odvážná holčička, která se chlapů v kožených kombinézách nezalekla. Hned si s nimi začala povídat a nechala se dokonce posadit na motorku. Motorkáři rodině předali 60 tisíc korun, které snad přispějí ke zlepšení zdravotního stavu roztomilého děvčátka.

Celkový výtěžek z dosavadních šesti ročníků motosrazu v Lukové již představuje částku 421 tisíc korun. Všechny tyto peníze byly věnovány na konkrétní účel - nejčastěji na pomoc handicapovaných, nemocným a osiřelým dětem, ale také seniorům či pejskům v útulku.

Marie Hrynečková


https://www.lanskrounsko.cz/cz/7203-takovy-byl-motosraz-v-lukove

https://lanskrounsko.cz/cz/6877-pomozte-nasi-dcerce-zit

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.