Dobré dopoledne, je neděle 19.11.2017. Dnes má svátek Alžběta, zítra Nikola / Nikolas.

170908 chovNa výstavě drobného zvířectva Pardubického kraje, která se koná na nádvoří zámku, můžete vyhledat mezi bezmála tisícovkou zvířat ta nejkrásnější. Je to Vídeňský černý králík v kleci č. 59, v drůbeži Australka černá v kleci č. 22 a z holubů Brněnský voláč bílý v kleci č. 155.


Rozsah výstavy vyžadoval, aby se s instalací začalo již v úterý. Ve středu byla přivezena zvířata a ve čtvrtek probíhalo posuzování. Dvanácti posuzovatelům byli k ruce studenti zdejší Střední zemědělské školy, kteří zapisovali a pomáhali, kde bylo třeba.

Výstavu poněkud zkomplikovalo i počasí, ale vše nakonec dopadlo dobře, takže v pátek 8. září mohla být výstava otevřena. Oficiálně ji zahájil v 10 hodin dopoledne předseda výstavního výboru JUDr. Mikuláš Papoušek společně s radním Pardubického kraje Václavem Kroutilem a posuzovatelem Milanem Kotyzou.

Finančně výstavu podpořilo Město Lanškroun a na zakoupení výstavních klecí se významnou měrou podílel Pardubický kraj.

Mezi prvními návštěvníky byli klienti z Domova pro seniory a také děti z mateřských a základních škol.

V sobotu, v den Kopy, je výstava otevřená od 8 do 18 hodin. Ve tři odpoledne bude slavnostní vyhlášení šampionů ve všech třech oborech. Oceněn bude také nejlépe hodnocený okres (každý z okresů mohl přihlásit patnáct kolekcí po čtyřech kusech) a proběhne vyhodnocení soutěže mladých chovatelů.

Nezapomeňte se přijít podívat, výstava končí v sobotu v 18 hodin.

Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.