Příjemnou noc, je čtvrtek 19.7.2018. Dnes má svátek Čeněk, zítra Ilja.

170908 chovNa výstavě drobného zvířectva Pardubického kraje, která se koná na nádvoří zámku, můžete vyhledat mezi bezmála tisícovkou zvířat ta nejkrásnější. Je to Vídeňský černý králík v kleci č. 59, v drůbeži Australka černá v kleci č. 22 a z holubů Brněnský voláč bílý v kleci č. 155.


Rozsah výstavy vyžadoval, aby se s instalací začalo již v úterý. Ve středu byla přivezena zvířata a ve čtvrtek probíhalo posuzování. Dvanácti posuzovatelům byli k ruce studenti zdejší Střední zemědělské školy, kteří zapisovali a pomáhali, kde bylo třeba.

Výstavu poněkud zkomplikovalo i počasí, ale vše nakonec dopadlo dobře, takže v pátek 8. září mohla být výstava otevřena. Oficiálně ji zahájil v 10 hodin dopoledne předseda výstavního výboru JUDr. Mikuláš Papoušek společně s radním Pardubického kraje Václavem Kroutilem a posuzovatelem Milanem Kotyzou.

Finančně výstavu podpořilo Město Lanškroun a na zakoupení výstavních klecí se významnou měrou podílel Pardubický kraj.

Mezi prvními návštěvníky byli klienti z Domova pro seniory a také děti z mateřských a základních škol.

V sobotu, v den Kopy, je výstava otevřená od 8 do 18 hodin. Ve tři odpoledne bude slavnostní vyhlášení šampionů ve všech třech oborech. Oceněn bude také nejlépe hodnocený okres (každý z okresů mohl přihlásit patnáct kolekcí po čtyřech kusech) a proběhne vyhodnocení soutěže mladých chovatelů.

Nezapomeňte se přijít podívat, výstava končí v sobotu v 18 hodin.

Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.