Dobrý podvečer, je pátek 17.8.2018. Dnes má svátek Petra, zítra Helena.

170820 kopaDálkový pochod Lanškrounská kopa se koná vždy druhou sobotu v měsíci září, letos turisté a cyklisté do okolí Lanškrouna vyrazí 9. září. Kopou město začne žít už den předtím v pátek, kdy na trasu vyrazí „stovkaři“ a v prostoru před radnicí se začnou registrovat další pěší turisté, cyklisté, běžečtí turisté.


Jedná se o největší sportovní, kulturní a společenskou akci v Lanškrouně. Pochodu se v posledních letech za příznivého počasí účastnilo více jak 5 tisíc lidí.

Kopu doprovází řada kulturních a společenských akcí. Tu hlavní – městské slavnosti připravuje Kulturní centrum Lanškroun. A na co se tedy mohou letos návštěvníci těšit?

Páteční dopoledne bude patřit dětem z MŠ, ZŠ Lanškrounska a zájmovým kroužkům. Ty pak vystřídají místní kapely – country kapela TRAP, NEXT LEVEL, REGEN, v pozdějších hodinách pak CHUPACABRA a HADRON. Tento den bude více „rockovější“. Hlavními hvězdami večera budou známé kapely ŽLUTÝ PES a ARAKAIN.

Ani sobotní program nebude o nic méně lákavý. Hned v ranních hodinách si vyslechneme směs různých žánrů v podání DECHOVÉ HUDBY Lanškroun, pak bude následovat country kapela MAKADAM a dále vystoupí místní písničkář JIRKA HURYCH. Budeme se moci zasmát při bavičském recitálu skvělého imitátora VLADIMÍRA HRONA a zhlédnout módní přehlídku s choreografií tanečních konzervatoristek, jejíž autorkou je Růžena Sychrová.

Program bude pomaličku gradovat vystoupením dvanácti hráčů na ukulele s názvem UKULELE ORCHESTRA JAKO BRNO, která se zaměřuje na interpretaci známých českých i světových písní. Toto uskupení je zapsáno v České knize rekordů jako kapela s největší počtem hráčů na ukulele. Dále se můžete těšit na mělnickou kapelu NAVOSTRO s česko-skotsko-americkými prvky – inspiraci čerpá i z keltské hudby. Jejich produkce bude ozvláštněna nejen tradičními kostýmy, ale i tanečnicemi. Lanškrounský BIG BAND si bude moci zahrát se skvělou zpěvačkou DASHOU a následovat bude bubenická show se světelnými efekty v podání kapely MLASK. Zcela nově se budeme moci zadívat na videomapping společnosti AVX, nebude však chybět ani tradiční ohňostroj. Hřebem celého večera bude vystoupení polské zpěvačky s českým občanstvím – EWA FARNA.
Celé slavnosti zakončíme diskotékou OPEN AIR na náměstí.

Na pódiu se v průběhu těchto dvou dnů vystřídají i různé taneční a sportovní uskupení – DOLCE BABY, DC-DANCE, akrobatické kruhy P&L FUNTASY, JUICY, I. Z. DANCE STUDIO (scénický tanec i street dance), ZUMBA, POLE DANCE, JUMPING s LED páskami…

 

View the embedded image gallery online at:
https://lanskrounsko.cz/cz/7248-kopa-2017#sigProGalleria0cb9f8e50b

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

+2 #3 Tomáš Janouch 2017-09-10 09:40
Cituji sumsvistu:
Cituji Tomáš Janouch:
Nevymklo se to již z rozumných mezí? Dvakrát po sobě hluk po celém městě do jedné v noci?


...pane vy jste...."rejpal", pokud se Vám to nelíbí, vyražte na víkend jinam...třeba do Kauflandu, tak hluk nebude.


Jj, v Kaufu bylo krásně. Spousta jídla bez front a hudba tak akorát. Škoda že zavírali už v deset. Ale zase jsem nezmeškal ohňostroj. Pohled na něj odtud, z vyvýšeného parkoviště před krámem, byl okouzlující. Ze vzdálenosti přes 600 m to vypadalo jako zářící květinové pugéty nad nočním panoramatem města. Nemusel jsem si lámat krk pohledem nahoru jako lidé na náměstí. A slyšet zde bylo také moc pěkně, neuniklo slůvko ani nota. Pašáci tam na náměstí. Takže Šume, fakt dík za tip! PS: Jediné, co jsem asi neslyšel, bylo jméno těch performerů hned po Farné, jejichž vystoupení znělo jako šlapání v kelímcích od piva.
-5 #2 sumsvistu 2017-09-08 16:25
Cituji Tomáš Janouch:
Nevymklo se to již z rozumných mezí? Dvakrát po sobě hluk po celém městě do jedné v noci?


...pane vy jste...."rejpal ", pokud se Vám to nelíbí, vyražte na víkend jinam...třeba do Kauflandu, tak hluk nebude.
+5 #1 Tomáš Janouch 2017-09-07 20:45
Nevymklo se to již z rozumných mezí? Dvakrát po sobě hluk po celém městě do jedné v noci?