Příjemnou noc, je středa 18.7.2018. Dnes má svátek Drahomíra, zítra Čeněk.

170806 finalLetošní 31. ročník mezinárodního cyklistického závodu Regionem Orlicka měl vynikající úroveň, jezdily se vyšší rychlostní průměry. V konečném důsledku to vedlo k tomu, že do poslední nedělní etapy nastoupilo z původních 174 borců jen 114. Nejvíc jich odpadlo v nejtěžší sobotní etapě, která obsahovala pět vrchařských soutěží. Asi čtyřicítka závodníků ji nedokončila v časovém limitu a musela se se soutěží rozloučit.


Bezkonkurenčních výsledků dosáhli závodníci z Německa, kteří pobrali všechny ceněné trikoty. Absolutní vítěz Juri Hollmann z LV Brandenburg po závodě řekl: „Myslím, že jsme to zvládli velmi dobře přesto, že jsme měli o dva kamarády z týmu méně. Ten výsledek je dobrý. Já jsem měl vlastně před nedávnem zranění a nezávodil jsem, takže jsem strašně rád, že jsem se vrátil do závodění tímto výsledkem a uvidím, kam mě to v této sezóně dovede. Pokusím se kvalifikovat na mistrovství světa. Je to ještě dlouhá cesta, ale budu se snažit, aby to dopadlo.“

Z českých závodníků si nejlépe vedl Petr Klabouch z Clubu Cirkl České Budějovice, kterému se ještě podařilo urvat místo na bedně.

Vraťme se ještě k situaci v první páteční etapě, kdy peloton v Rudolticích ve velké rychlosti přibrzdil a došlo k hromadnému pádu. Zpočátku to vypadalo dost špatně, ale nakonec se ukázalo, že do nemocnice v Olomouci byl přepraven jen jeden český závodník s podezřením na vnitřní krvácení. Toto podezření se nepotvrdilo a v sobotu ráno si ho již rodiče přivezli a byl se podívat na časovce.

Lanškrounský klub SKP Duha vedený ředitelem soutěže Petrem Bucháčkem reprezentovali čtyři závodníci - Michal Rotter, Daniel Michal, Jan Hauf a Štěpán Hrdina. Nejlépe si vedl Michal Rotter, který se umístil na 56. místě.

Marie Hrynečková

 

Výsledky:

Nejlepší tým: 

LV BRANDENBURG

 

Jednotlivci:

1. HOLLMANN Juri - LV BRANDENBURG, Německo
2. HEINSCHKE Leon - LV BRANDENBURG, Německo
3. KLABOUCH Petr VELO - CLUB CIRKL Č.BUDĚJOVICE, ČR
4. VAN DEN BERGH - Tuur WAC TEAM, Belgie
5. VAN GILS Maxim - WAC TEAM, Belgie
6. TYRPEKL Karel - PROFI SPORT CHEB, ČR
7. LINDNER Tom - JUNIOREN SCHWALBE TEAM SACHSEN, Německo
8. RÖBER Dominik - JUNIOREN SCHWALBE TEAM SACHSEN, Německo
9. VATER Erik - LV BRANDENBURG, Německo
10. ASCHENBRENNER Michel - THÜRINGER RADSPORT VERBAND, Německo


Držitelé trikotů (všichni Německo):

žlutý - HOLLMANN Juri
modré puntíky - HOLLMANN Juri
červené puntíky - HEINSCHKE Leon
bílý - VATER Erik
modrý 66 - Lindner Tom

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.