Dobré odpoledne, je neděle 22.4.2018. Dnes má svátek Evžénie, zítra Vojtěch.

170716 cermnaV Horní Čermné je léto ve znamení vylepšování a stavebních úprav. V nejbližších dnech by měl být dokončen parčík ve středu obce. V něm proběhla v minulých měsících probírka stromů a výstavba chodníčku. V posledních dnech pak byly vysázeny květiny, postavena nová vývěsní tabule, kam se přestěhovala i úřední deska obce. Chybí už jen lavičky na posezení.

Velkou proměnou projde také křižovatka „u lva“. V červenci se konečně začne stavět již několik let slibovaný chodník od základní školy k obecnímu úřadu. Firma Agrostav, která vyhrála výběrové řízení, zahájí stavební práce za plného provozu. Do obecního úřadu bude vybudován bezbariérový vchod, od kterého povede chodník, který s lehkým stoupáním bude směřovat právě ke lvu, kde se stočí k základní škole. Nejen že bude cesta na obecní úřad bezpečnější, ale rekonstrukcí projde i samotný pomník padlým ve světových válkách. Ta by měla proběhnout v příštím roce.

A tím nejsou opravy u konce, chystají se práce ve škole a školní jídelně. Dále dostanou nový povrch i některé cesty a obecní komunikace.

Pavlína Hajzlerová

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.