Dobré odpoledne, je neděle 22.4.2018. Dnes má svátek Evžénie, zítra Vojtěch.

170708 workoutNa první ročník Amatérské workoutové soutěže, konaný 8. července na hřišti v Lanškrouně, dorazili příznivci tohoto sportu nejen z Lanškrouna a okolí, ale třeba i z Chocně, Brna, Pardubic... V kategorii mužů do 20 let jich bylo osm, nad 20 let jedenáct a samostatně soutěžila i jedna žena. Ta s muži dokázala držet krok a přestože měla ve své kategorii jasné prvenství, absolvovala dobrovolně i grand finále.

Počasí vyšlo, až na kratší liják během prvního kola, který diváky i sportovce na chvíli zahnal pod stromy a do aut.

Soutěžilo se v disciplínách: shyb, klik, dip, pneumatika, dřep, angličák, běh, špičky k tyči a kliky v sedě. V grand finále se pak dělaly po dobu dvou minut shyby nadhmatem, dipy a kliky. Po celou dobu se hodně fandilo a hecovalo, takže soutěžící ze sebe vydávali maximum.

Původní myšlenkou bylo stmelit lidi. "Na hřiště chodí malé skupinky, nikdy jsem tady neviděl partu větší než pět lidí," řekl autor nápadu Honza Křivohlávek. Teď jim soutěž dala příležitost se navzájem poznat a probrat záležitosti kolem oblíbeného sportu. Většina z nich dělá workout navíc k jiným sportovním aktivitám. Třeba k atletice, ale taky k horolezectví, raftingu, nebo mu dávají přednost před cvičením v posilovně.

Podle pořadatelů průběh soutěže předčil veškerá očekávání, byla dobrá účast, super atmosféra a do příštího roku se chystají soutěž ještě vylepšit.

Marie Hrynečková

 

Výsledky

Kategorie do 20 let:

1. místo Daniel Wollmann 263 bodů
2. místo Jiří Novotný 237 bodů
3. místo Antonín Vu 224,5 bodů

 

Kategorie nad 20 let:

1. místo Jan Cink 237,5 bodů
2. místo Richard Ščerba 223 bodů
3. místo Michal Sedláček 210,5 bodů

 

Kategorie ženy:

1. místo Marika

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.