Příjemnou noc, je sobota 26.5.2018. Dnes má svátek Filip, zítra Valdemar.

170622 misaMoto banda Lanškrounska drží slovo a větší část výtěžku z motosrazu, konaného začátkem června, předala jedenáctiletému Míšovi Faltusovi. Přesněji jeho babičce a dědečkovi, kteří se o Míšu starají. K předání šeku na 48 tisíc korun, protože přesně tolik stojí tzv. Klimterapie, kterou Míša podstoupí během svého pobytu v lázních, došlo 21. června na nádvoří zámku.

Míša byl z motocyklů nadšený, jakékoliv stroje totiž miluje. Postupně se posadil na všech třináct motorek, co na nádvoří parkovaly.

Jeho dědeček mu radost ze strojů vydatně dopřává. Sám jezdí traktorem, a aby mohl brát Míšu s sebou, vyrobil mu do traktoru specielní sedačku. Míša bohužel nedokáže mluvit, ale podle slov babičky velmi dobře vnímá a také dovede projevovat radost. Všechny si tím, jak je milý, okamžitě získal.

Prarodiče také převzali zapečetěnou pokladničku, kam motorkáři i návštěvníci vhazovali peníze jako dar Míšovi. Výši částky nikdo neznal, ta bude pro obdarované překvapením. "Nevíme, kolik je tam peněz, je ale dosti těžká," zaznělo při předávání.

Míša odjíždí do lázní už v pátek 23. června, takže dar od motorkářů využije v nejbližších dnech. "Klimterapie u nás funguje asi 5 let. Je to taková speciální vestička, která je odpružená spoustou gumiček, aby všechny svaly pracovaly, plus se zátěží na pružiny na ruce a na nohy. Podstatné je, že Míšu před rehabilitací připraví. Nahřejí ho, všechny svaly promasírují a pak se teprve cvičí. S tím jsem se v žádných jiných lázních nesetkala. Klimterapie trvá 2,5 hodiny a Míša ji celou dobu v pohodě zvládne," říká babička.

 

Pro úplnost je třeba zmínit ještě dvě skupiny lidí, které na Míšu také myslely:

- Týden před motosrazem uspořádaly Vlaďka Lopourová a Markéta Drábková v sále MD Fitness Charitativní zumbu. Mezi ženami, které na zumbu chodí, se vybralo 3 610 Kč. Částka byla rodině Faltusových předána přímo na motosrazu.

- Na ZŠ B. Smetany právě probíhá charitativní sběr papíru a veškerý výtěžek z něj chce škola v příštím roce také věnovat Míšovi na jeho léčbu.

Marie Hrynečková

 

 

O Michalovi

Míša se narodil s dětskou mozkovou obrnou, s centrální dystrofií a mentální retardací. Jeho pohyb je stále velmi omezený, ale i tak z něj má velkou radost. Obtížně se mu polyká, ale i jíst ho těší. Starají se o něj především babička s dědečkem.

Míša jezdí s babičkou každý rok na jeden měsíc do lázní, ty mu pomáhají udržovat a rozvíjet jeho pohybové schopnosti. Ideální je pro Míšu KLIMTERAPIE, kterou však zatím pojišťovny neproplácejí, takže si ji během pobytu dopřává jen 14 dní, pokud na ni babička našetří peníze. Celý měsíc této terapie stojí 48 000 Kč.

 

O motosrazu čtětě na:
https://www.lanskrounsko.cz/cz/7032-motobanda-lanskrounska

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.