Dobré odpoledne, je úterý 24.4.2018. Dnes má svátek Jiří, zítra Marek.

170223-bazenObec Rudoltice si nechala vypracovat architektonickou studii na výstavbu bazénu, který by měl stát v sousedství místní školy. Dle návrhu architektů Lubora Gavalce a Mikuláše Medlíka by měl mít bazén rozměry 12,5 x 6 metrů, byl by tedy stejně velký, jako bazén na Dobrovského v Lanškrouně.


V budově by dále měly být umístěny dámské a pánské šatny včetně sprch a toalet, vstupní hala, vestibul s recepcí, sklad sportovních potřeb, místnost první pomoci a úklidová místnost. V podzemní části bazénu se počítá také s relaxační místností a menší saunou. Celá budova by měla být 38,5 metrů dlouhá a 12,2 metrů široká.


Podle vyjádření místostarostky obce Jolany Kobzové se v tomto volebním období (2014-2018) stavět nezačne. Pokud ale současné vedení obce obhájí svůj mandát i ve volbách v roce 2018, tak bude připraveno několik investičních akcí, včetně bazénu, realizovat.


Kromě bazénu si nechala obec v roce 2016 zpracovat dokumentace na výstavbu kanalizace a chodníku, přístaveb k mateřské a základní škole, dvou sportovních hřišť a rekonstrukci památkově chráněného domu č.p. 5.

 

Text: Matěj Brýdl
Vizualizace: Obec Rudoltice, Gavalec AG

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.