Dobré dopoledne, je středa 11.12.2019. Dnes má svátek Dana, zítra Simona.

Návštěvníci diskutují o fotografiíchVýstavu fotografií pořízených ze střech, půd, věží a také ze 107m vysokého (kdysi tesláckého) komína uvedla na sobotní vernisáži v galerii muzea ředitelka Marie Borkovcová slovy: "Jana Vokálová nám zprostředkovává netypické pohledy na naše městečko Lanškroun, které se před námi ocitá jako na dlani.

 Tato výstava vypovídá o Janině velké odvaze, ale také o velkém nadšení, schopnosti improvizace, o její cílevědomosti a také o jejím lokálním patriotismu."
 
Na slavnostní vernisáži se hrou na cimbál představili sólisté ZUŠ Jindřicha Pravečka Roman a Sofie Berishvili. Doprovodila je paní Vjačeslava Lohvinová, která je nejen jejich učitelkou, ale současně také babičkou.
 
V závěru vernisáže byli návštěvníci pozváni také do haly muzea na výstavu Vladislava Jurčáka, který vytváří velmi populární poštovní známky s portréty svých přátel z uměleckého, sportovního a společenského světa. Tyto známky jsou vydávány v miniaturních sériích, takže sběratelé se o ně přímo perou.
 
Obě výstavy potrvají do 22. března. 
 

 

Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.