Dobré dopoledne, je čtvrtek 20.6.2019. Dnes má svátek Květa, zítra Alois.

Foto z vystoupeníDnes večer proběhla premiéra divadelní hry AMANT, kterou předvedlo Divadlo ve středu. Celkem šest postav - maminka Stáňa (Monika Dušková), dcera Kateřina (Gabriela Mačudová), snoubenec Radek (František Teichmann), amant Pavel Pavel (Martin Joza), policista (Oldřich Pejchar) a teta Emilka (Marie Franková) – rozesmálo plný sál lanškrounského zámku.

Celý děj vypráví o starostlivé matce, která chce pro dceru to nejlepší, ale nedbá na její přání. Proto se Káti snoubenec Radek vydává za pana Pavla, který je podle maminky Stáni ideální partner pro život začínající umělkyně. Po strastiplných situacích se vše obrátilo v dobré. Káťa mohla zůstat se svým Radkem a Stáňa se zamilovala do amanta Pavla.
Pro ty, kteří nestihli páteční premiéru, je připravena repríza hry ve středu 11. listopadu.

 

Pavlína Hajzlerová & Matěj Brýdl

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

0 #11 Divák 2010-02-05 15:06
byl jsem na představení jako anonymní divák a jako anonymní divák se také budu vyjadřovat. Kamarádi se Vám natleskali až až. Přečetl jsem si tu mnoho slov o tom, že jste "jen" ochotníci. Myslím, že to je špatný názor a věřte, že na konzervatoři nebo na DAMU se herci neučí znát text své role. (Naučit se básničku se učí už děti v mateřské škole.) Kdo chce hrát divadlo (i jako ochotník), musí se prostě svoji roli naučit. Když nezvládne ani tohle, nemá smysl se dál bavit o divadle. Jistě, kamarádi a lidi z rodiny budou tleskat i tak - a budou se bavit právě tím, jak herci své role neumějí a jak se snaží z toho vybruslit. Na studenskou párty to možná patří a je to asi i sranda, ale když chcete hrát divadlo, role se prostě naučit musíte. A že jste je neuměli bylo jasné všem - myslím, že i těm, kteří tleskali. Otázkou je, jestli jejich smích nevyvolávala spíš bezradnost jednotlivých představitelů, kteří si nemohli vzpomenout, co mají říkat, než to, že jste se pokusili o komedii. A pak, být na vašem místě, přemýšlel bych, jestli to nebyl spíš výsměch než smích. A že vám kamarádi klepou po ramenou? To beru! I já jsem Vás obdivoval, že si troufnete vylézt na jeviště, když ani nevíte, co máte říkat. Jen jsem se Vám prostě nevysmíval. Bylo mi z toho jen smutno.
0 #10 Oldřich Pejchar 2009-11-14 14:06
Úplně nakonec se Vám omlouvám, že jsem Vám pokazil páteční večer a pokud odhalíte své jméno, můžete se u mě přihlásit, rád Vám vrátím vstupné.
S úctou představitel policajta Oldřich Pejchar :D
0 #9 Oldřich Pejchar 2009-11-14 14:03
Vážený pane divák,
se zájmem jsem si přečetl Vaše kritická slova, která jste napsal k divadelní hře Amant, kterou jsme uvedli 6.11.. Za Vaši kritiku Vám srdečně děkuji a budu se snažit se z ní poučit.
To že jste mě přirovnal k Cimrmanovu herci Prácheňskému mě moc a moc potěšilo. Když použiji Vaše slova - já jsem si myslel, že to bude daleko větší průser. Věřím tomu, že sám máte nějakou zkušenost s divadlem, jinak byste to jistě nenapsal. Pokud ano, tak pochopíte jaké to je, když člověk poprvé v životě vyleze na jeviště a před ním je plné hlediště. O tom, co dokáže tréma jsem slyšel a četl od mnohem větších herců, ale ti na rozdíl od nás si dokáží poradit. Na závěr Vám ještě jednou děkuji za Vaši kritiku. Plně respektuji, že se Vám to prostě nelíbilo.
Ale sám si potom nedovedu vysvětlit, co ostatní diváci mysleli svým potleskem.
Úplně nakonec se Vám omlouvám, že jsem Vám pokazil páteční večer a pokud odhalíte své jméno, můžete se u mě přihlásit, rád Vám vrátím vstupné.
S úctou představitel policajta Oldřich Pejchar :D
0 #8 Mačudová 2009-11-12 22:28
Nezobrazilo se mi to, co jsem chtěla, tak to píši znovu. Milý Diváku, já osobně bych si přála, aby jsi na představení, které hraji já a mí kolegové, nechodil. Ne proto, že by se mohlo stát, že opět objevím řádky s Tvou kritikou, ale proto, abych nemusela číst řádky lží a nepochopení o tom, co je ochotnické divadlo. Kritiku je potřeba přijmout a ponaučit se, ale ne z té Tvé. A ta pravdivá, by měla, krom jiného, začít: "Přestože se ostatní bavili, já ne ...." Kdyby jsi měl v sobě jen kousek divadelnické duše, nemohl by jsi to tak napsat. A víš co, já se bavila!!! Díky "našim" divákům. Podpis by byl na místě, ale už o něj nestojím, tady máš ten můj - Gabriela Mačudová alias Káťa.
0 #7 Guest 2009-11-12 22:00
Cituji Divák:
Pobavil? Ale jo, vlastně pobavil... ale hlavně tím, že herci neumějí svoje role a tak nejvytíženější byly obě nápovědy, flétnistka neví, jaký je rozdíl mezi partiturou a aparaturou, policajt připomíná cimrmanovského herce Prácheňského ("sem mi nikdo nelezte, tady budu já"-) a ještě se k nápopvědě otočí a nakloní, aby slyšel, co má vlastně říkat.
Tahle premiéra byl prostě průser a je to škoda, protože ten příběh asi může být opravdu humorný. Musí ho ale zahrát herci, kteří budou vědět, co a komu mají vlastně říkat. Potom by to asi měla být fakt sranda.
já osobně bych si přála, aby jsi na představení, které hraji já a mí kolegové, nechodil. Ne proto, že by se mohlo stát, že opět objevím řádky s Tvou kritikou, ale proto, abych nemusela číst řádky plné lži, zavánějící závistí nebo Ti nepřála kulturní zážitky, nestojíš o to. Kritika může být poučná a člověk ji musí přijmout, ale ne tu Tvou. Nejsi divák s divadelní duší. Protože nechápeš co ochotnické divadlo obnáší, proč se hraje a proč naše diváky pobaví. Kdyby v Tobě byla jen sebemenší dušička pochopení, nemohl bys to takto napsat. Proto se styď za tu nepravdu, už proto, že správná kritika by začínala slovy :" Přestože ostatní dváci se bavili ..... já ne. Podpis by byl na místě, ale už o něj nestojím. Tady máš můj - Gabriela Mačudová alias Káťa. A víš co, především já jsem se bavila!!!! Díky mým divákům.
0 #6 Bartošová 2009-11-12 17:19
Milý diváku, myslím, že byste příště měl navštívit nějaké profesionální divadlo. Patrně Vám uniklo, že se jednalo o ochotnické divadlo. Hanit umí každý.
Já jsem se skvěle bavila a doufám, že takovýhle kritici neodradí místní odchotníky od nastudování dalšího kousku.
0 #5 Martina Teichmannová 2009-11-12 09:52
není nad to slyšet kritiku. Ta tě může posunout dál ve výkonu. Určitě by mě zajímal tvůj názor i na zrežírování této hry a na hru samotnou, její výběr,... Proč se ale nepodepsat. Když si něco myslím, tak se za to přece nemusím stydět. Chtěla bych také pogratulovat svým kolegům, hlavně "nováčkům", kteří to zvládli na výbornou. Moc díky za krásný večer.
0 #4 Ana 2009-11-09 12:17
Proč je v dnešní společnosti zakořeněno, že musíme neustále něco kritizovat?Proč neumíme někdy vypnout a jen se bavit? Bylo to skvělé a já přeju našim hercům hodně úspěchů a pochvalných slov.
0 #3 Majka 2009-11-09 07:22
važ slova.Průser to nebyl ani náhodou.Výkony všech herců byly výborné a ty nápovědy no...od toho tam prostě jsou.Paní Mačudová samozřejmě ví,jaký je rozdíl mezi partiturou a aparaturou,ovše m,nervozita udělá svý.A policajt?Řekla bych,vždyť si to můžete jít zkusit.Rádi vás mezi sebou uvidíme a ukaž co umíš.Zapomínáte ,že jsme ochotníci a ne vystudovaní herci.Ale díky za názor,je pro nás poučný.
0 #2 Divák 2009-11-08 00:39
Pobavil? Ale jo, vlastně pobavil... ale hlavně tím, že herci neumějí svoje role a tak nejvytíženější byly obě nápovědy, flétnistka neví, jaký je rozdíl mezi partiturou a aparaturou, policajt připomíná cimrmanovského herce Prácheňského ("sem mi nikdo nelezte, tady budu já") a ještě se k nápopvědě otočí a nakloní, aby slyšel, co má vlastně říkat.
Tahle premiéra byl prostě průser a je to škoda, protože ten příběh asi může být opravdu humorný. Musí ho ale zahrát herci, kteří budou vědět, co a komu mají vlastně říkat. Potom by to asi měla být fakt sranda.