Dobré dopoledne, je čtvrtek 20.6.2019. Dnes má svátek Květa, zítra Alois.

Turisti u Magdalenského kostelaKaždou středu, tentokrát v jednu hodinu po poledni, se scházejí u Magdalénského kostela skalní turisté – menšinoví pěší a většinoví na kolech – a vyrazí okolo Lanškrouna. Také tento týden, 4. listopadu. Říká se tomu KOLOVADLO a to aktuální má pořadové číslo 43.

Středa je turistický den, ale záleží na tom, co se den předtím, v úterý, domluví mezi turisty v 10 hodin dopoledne na poradě v pizzerii Mazino u kruhového objezdu. Čas srazu pak může být pozměněný například podle jízdních řádů autobusů a podobně.
Tuto středu 4. listopadu máme my pěší turisté trasu přes město na výpadovku na Čenkovice. Tam za DOTOU doleva po polní cestě do Dolního Třešňovce. Za zemědělskou školou po polní cestě směr Marianská hora, ale po 500 metrech doleva na silnici na Jakubovice. Odtud lesem k Eduardově prameni a potom Oborou do restaurace Starý mlýn.
Cyklisté se na Starý mlýn na Mirkovu přednášku dostanou buď trasou pro pěší turisty, nebo delší cestou Lanškroun – Sázavské údolí – Výprachtice – Nepomuky – Horní Čermná – Dolní Čermná – Jakubovice – Lanškroun Starý mlýn.
Ve Starém mlýně se potom od 16 hodin koná promítání filmových záběrů pořízených Miroslavem Böhmem při jeho letošní cestě do Číny a Tibetu. Pozvání platí i pro neturisty.

 


Jiří Kohout

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.