Dobré dopoledne, je čtvrtek 20.6.2019. Dnes má svátek Květa, zítra Alois.

J_Karlik_prohlizi_znamky - reagoval předseda lanškrounského Klubu filatelistů Jaroslav Karlík na otázku, jestli filatelista zažívá taky nějaký adrenalin? Beseda, nazvaná  „Poštovní známky včera a dnes, aneb setkání s filatelií“, se konala v pondělí 2. listopadu v restauraci U Pastýře. Skoro tři hodiny se povídalo o historii a zajímavostech kolem poštovních známek a poštovnictví vůbec.

 Dlouholetý člen klubu, pan Karel Uhlíř, přinesl ukázat nespočetně sběratelských rarit, které získává od svých přátel z celého světa. V jeho sbírce jsou ale i mnohé poštovní skvosty přímo z Lanškrouna!
Lanškrounský Klub filatelistů byl založen v roce 1946, nejvíc členů, 165, měl v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století. Dnes má  50 členů. Filatelisté se scházejí každou druhou a čtvrtou neděli v měsíci, v 9 hodin ráno, v domě U piána (křižovatka ulic Hradební a 28. října). Rádi mezi sebou přivítají zájemce o tento obor.
A na závěr jedna praktická rada od odborníků:  Teď právě je výborná doba pro nákup poštovních známek, nikoliv pro jejich prodej.

 

Marie Hrynečková


Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.