Dobre przedpołudnie, dzisiaj jest wtorek 28.2.2017. Imieniny obchodzi Lumír, jutro Horymír.

Reportaż

170105-knihovnaNenechejte si ujít divadelní představení Láska a tělo (původně plánované na 12. ledna, pro nemoc přesunuto na 28. února) za účasti herců Lukáše Hejlíka, Báry Jánové a Zdeňka Černína 28. února od 18 hodin v sále lanškrounského zámku!

V jedné z posledních knih se Arnošt Lustig pokusil o konečné zúčtování s tématy, která poznamenávají celou jeho tvorbu - nepochopitelnost nacistické myšlenky na vyhlazení Židů na straně jedné a láska k životu a ke všemu tělesnému na straně druhé.

Czytaj więcej...

Tlačenkou, jitrnicem170225-masopusti a dalšími zabijačkovými pochoutkami začala dnes v Lanškrouně už v dopoledních hodinách masopustní veselice. Návštěvníci ochutnávali zabijačkový gulášek pana starosty i sladké koláčky pana místostarosty, popíjeli a bavili se.

K tomu jim na nádvoří zámku vyhrávala staročeské písně středověká hudba Góthien z Plzně. Muzikanti oděni do historických kostýmů hráli na dobové nástroje.

Czytaj więcej...

170224-vodaZ důvodu opravy vodovodního potrubí bude v neděli 26. února od 10:00 do přibližně 13:30 přerušena dodávka vody v ulicích Purkyňova, Karoliny Světlé a Jana Marka Marků. Celkem by se přerušení dodávky mělo týkat patnácti domů v centru města.

Czytaj więcej...

170224-psiNa území obce Rudoltice byli nalezeni dva pejsci.

První pes byl nalezen ve čtvrtek 23. února 2017. Jedná se o dospělého psa, plemeno výmarský ohař, bez obojku nebo psí známky, v uchu má tetování.


Druhý pes byl nalezen dnes 24. února 2017. Jedná se o dospělého psa, plemene kříženec, černé barvy s bílou náprsenkou, bez obojku nebo psí známky.

Oba psi byli převezeni do psího útulku v Dolním Třešňovci.

Czytaj więcej...

170223-bobri"Když je na rybníku led a začne svítit slunce nebo padat teplý déšť, tak se tvoří mračna vodní páry. Přijel jsem o trošku pozdě, už se začaly rozplývat, ale i tak je to vidět. Za půl hodiny bylo nad hladinou průhledno," komentuje své dnešní snímky rybníku Dlouhý jejich autor.

Czytaj więcej...

170222-vodaHladinu Ostrovského a Třešňoveckého potoka, která v těchto dnech viditelně stoupla, sledovali lidé během dne s lehkých znepokojením. V podvečer se rozhodl starosta s Richardem Kohoutem, který má vodní hospodářství na starosti, situaci kolem rybníků i problémová místa na Lanškrounsku zkontrolovat. Během této monitorovací jízdy se uskutečnil i následující rozhovor s Richardem Kohoutem:

Czytaj więcej...

170220-cermnaSnímky z veselého Masopustu v Horní Čermné, který se konal 18. února, pořídil Adam Dušek. Na vesnici chodí maškary opravdu od domu k domu, kde je jim nabídnuto (ponejvíce tekuté) pohoštění.  

Czytaj więcej...

170219-bedaNulté číslo školního časopisu ZŠ Smetanova vyšlo poprvé v září 1995. U jeho zrodu byly čtyři žákyně šesté třídy, které zaujal časopis z jiné základní školy. V roce 1994 vznikl „první pokus“ s názvem „Škola a my“ napsaný přes několik kopírovacích papírů na psacím stroji. Okamžitě si získal své příznivce, takže další číslo se již vytvářelo na počítači a kopírovalo ve škole. Diskutovalo se i o novém názvu, až zvítězil návrh, aby nesl jméno spojené s názvem školy Bedřicha Smetany – Béda.

Czytaj więcej...

170218-deponieNabídli jsme vám možnost tipnout si, do kdy roztaje sníh navezený na skládku technických služeb. Ze stovky odpovědí 61 upřednostnilo první variantu, a to, že sníh roztaje do května.  31 čtenářů hlasovalo pro červenec. Září netipoval nikdo a 8 lidí si myslí, že do konce roku nahromaděný sníh vůbec roztát nestihne. 

Czytaj więcej...

170218-vodaVážení spoluobčané,
dnes v odpoledních hodinách byla v Lanškrouně nahlášena havárie vodovodního řádu (prasklé potrubí) v oblasti "Teslov".
Z důvodu této havárie nepoteče voda, bude se to týkat především ulic Smetanova, Krátká a možná i dalších ulic v této lokalitě. Doporučujeme Vám předzásobit se pitnou vodou. Předpokládáme, že havárie bude odstraněna nejpozději do 24 hodin.

Czytaj więcej...