Good night, it is Saturday 27.8.2016. It is the nameday of Otakar, tommorow is the nameday of Augustýn.

Bulletin

zamecekLetos se této celostátní akce se Zámečkem účastníme 27. srpna od 18:30 hodin už popáté a musím říci, že tato akce má kladný ohlas, protože je to jednou za rok možnost vidět Zámeček osvětlený svíčkami. Z třetího patra je pěkný rozhled na osvětlené okolí města Lanškrouna i podhůří Orlických hor.

Read more...

160825-volby1Letošní říjen bude ve znamení voleb. Volit se bude do Senátu Parlamentu České republiky a také do krajských zastupitelstev. Volby proběhnou v pátek 7. a v sobotu 8. října. Každý volič může dát svůj hlas jedné straně a na její kandidátce zakroužkovat až 4 kandidáty, kterým chce udělit preferenční hlas.

Read more...

kurzyV měsíci září se "rozjíždějí" kurzy pořádané Kulturním centrem Lanškroun - jazykové, hudební i kurz tance a společenské výchovy. Bližší informace získáte na tel. 465 325 668, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Read more...

dobraceniNěkteré děti, zdá se, vyrážejí do školy dobrovolně a s nadšením i během školních prázdnin. Noční letní obloha poskytuje skutečně zajímavé příležitosti k pozorování vesmíru.

Read more...

160822-slapetoprozradil kapelník pražské skupiny Patrola Šlapeto, která zpívá staropražské a hospodské písně, takže je nasnadě co měl na mysli. Kapela vystoupila na farní zahradě v pátek 19. srpna ve složení Tomáš Jelínek (mandolína, zpěv, tanec), Radan Dolejš (kytara, zpěv, průvodní slovo), Karel Hoza (zpěv, akordeon), Vladimír "Iljič" Pecháček (housle, zpěv), Milan Černý (kontrabas) a zakladatel Šlapeta Oťas Litomiský (zpěvák, básník, autor, malíř, tanečník a manažer pitného režimu).

Read more...

nehodaDnes kolem půl třetí odpoledne došlo k nehodě se zraněním, ale bez nutnosti vyproštění, na silnici Svitavy - Lanškroun v úseku těsně před křižovatkou na Třebovice. Chevrolet porazil dopravní značku a kutálel se příkopem. Na místo vyrazili hasiči a policie. Dopravu řídí strážníci. Nyní, kolem 16 hodiny dochází k odklizení auta, doprava je omezená.

Read more...

motoMotorkáři, kteří přijeli už včera na motosraz do Lukové, začali dnešní den velmi neobvykle. Přímo na hřišti se konal svatební obřad Rostislava Šťastného a Zuzany Přikrylové (foto 11 až 18). Svatba měla všechny potřebné náležitosti, nechyběly prstýnky, první svatební polibek ani přípitek s oddávajícím. Tím byl lanškrounský radní Jaroslav Karlík.

Read more...

namitkyV souvislosti s projektem Kulturní dům Lanškroun byly podány dva podněty Úřadu pro hospodářskou soutěž (dále jen ÚOHS), týkající se údajného nesprávného postupu města při zadávaní veřejných zakázek. První se vztahoval k výběrovému řízení na zpracovatele projektové dokumentace, druhý na veřejnou zakázku, jejímž předmětem byla demolice stávajících částí Společenského domu (sálu a hotelu).

Read more...

mostNa známém úseku silnice z Lanškrouna do Rudoltic se často stávají dopravní nehody, ovšem ta, co se stala před pár dny, je zvláštní. Kdo a jak ji způsobil, je záhadou. Kdo přerazil litý betonový kvádr a ohnul trubkové zábradlí na mostku vedoucím na cyklostezku?

Read more...

kvetouciS postupujícím létem se mění i lanškrounská květena. Petr Kubín "ulovil" při vyjížďce na kole snímky dalších rozkvetlých míst v Lanškrouně (foto 2 až 14).  Fotografie č. 1 a 15 vyfotila v zámecké zahradě Marie Hrynečková.

Read more...