Good evening, it is Saturday 27.8.2016. It is the nameday of Otakar, tommorow is the nameday of Augustýn.

Bulletin

strasidla28. 8. 2016 v 15:00 hod. – zámecké zahrady
Divadélko na koleně uvádí
POHÁDKA – LÍNÁ STRAŠIDLA

Read more...

zamecekLetos se této celostátní akce se Zámečkem účastníme 27. srpna od 18:30 hodin už popáté a musím říci, že tato akce má kladný ohlas, protože je to jednou za rok možnost vidět Zámeček osvětlený svíčkami. Z třetího patra je pěkný rozhled na osvětlené okolí města Lanškrouna i podhůří Orlických hor.

Read more...

160825-volby1Letošní říjen bude ve znamení voleb. Volit se bude do Senátu Parlamentu České republiky a také do krajských zastupitelstev. Volby proběhnou v pátek 7. a v sobotu 8. října. Každý volič může dát svůj hlas jedné straně a na její kandidátce zakroužkovat až 4 kandidáty, kterým chce udělit preferenční hlas.

Read more...

kurzyV měsíci září se "rozjíždějí" kurzy pořádané Kulturním centrem Lanškroun - jazykové, hudební i kurz tance a společenské výchovy. Bližší informace získáte na tel. 465 325 668, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Read more...

dobraceniNěkteré děti, zdá se, vyrážejí do školy dobrovolně a s nadšením i během školních prázdnin. Noční letní obloha poskytuje skutečně zajímavé příležitosti k pozorování vesmíru.

Read more...

160822-slapetoprozradil kapelník pražské skupiny Patrola Šlapeto, která zpívá staropražské a hospodské písně, takže je nasnadě co měl na mysli. Kapela vystoupila na farní zahradě v pátek 19. srpna ve složení Tomáš Jelínek (mandolína, zpěv, tanec), Radan Dolejš (kytara, zpěv, průvodní slovo), Karel Hoza (zpěv, akordeon), Vladimír "Iljič" Pecháček (housle, zpěv), Milan Černý (kontrabas) a zakladatel Šlapeta Oťas Litomiský (zpěvák, básník, autor, malíř, tanečník a manažer pitného režimu).

Read more...

nehodaDnes kolem půl třetí odpoledne došlo k nehodě se zraněním, ale bez nutnosti vyproštění, na silnici Svitavy - Lanškroun v úseku těsně před křižovatkou na Třebovice. Chevrolet porazil dopravní značku a kutálel se příkopem. Na místo vyrazili hasiči a policie. Dopravu řídí strážníci. Nyní, kolem 16 hodiny dochází k odklizení auta, doprava je omezená.

Read more...

motoMotorkáři, kteří přijeli už včera na motosraz do Lukové, začali dnešní den velmi neobvykle. Přímo na hřišti se konal svatební obřad Rostislava Šťastného a Zuzany Přikrylové (foto 11 až 18). Svatba měla všechny potřebné náležitosti, nechyběly prstýnky, první svatební polibek ani přípitek s oddávajícím. Tím byl lanškrounský radní Jaroslav Karlík.

Read more...

namitkyV souvislosti s projektem Kulturní dům Lanškroun byly podány dva podněty Úřadu pro hospodářskou soutěž (dále jen ÚOHS), týkající se údajného nesprávného postupu města při zadávaní veřejných zakázek. První se vztahoval k výběrovému řízení na zpracovatele projektové dokumentace, druhý na veřejnou zakázku, jejímž předmětem byla demolice stávajících částí Společenského domu (sálu a hotelu).

Read more...

mostNa známém úseku silnice z Lanškrouna do Rudoltic se často stávají dopravní nehody, ovšem ta, co se stala před pár dny, je zvláštní. Kdo a jak ji způsobil, je záhadou. Kdo přerazil litý betonový kvádr a ohnul trubkové zábradlí na mostku vedoucím na cyklostezku?

Read more...