Good afternoon, it is Monday 26.9.2016. It is the nameday of Andrea, tommorow is the nameday of Jonáš.

Bulletin

160926-senatVšem sedmi kandidátům do Senátu za obvod Orlickoústecka jsme položili stejné otázky. Mírně odlišné otázky dostal pouze Petr Šilar, který mandát obhajuje. Níže najdete odpovědi všech, kteří nám odpověděli.
Volby do Senátu se uskuteční společně s krajskými volbami 7. a 8. října.

Read more...

motoVýtěžek z letošního motosrazu v Lukové ve výši 99 tisíc korun se rozhodli motorkáři z Motobigbangu opět věnovat na dobročinné účely. Vybrali si k tomu nedělní prosluněné odpoledne a vyrazili s darovacími šeky, penězi a smlouvami o předání daru k těm, jimž chtějí pomoci.

Read more...

kamenK prvnímu článku o lichtenštejnských kamenech v oblasti Suchého vrchu se mi ozval pan Pavel Vašata, rodák z Těchonína se dvěma fotkami a s poznámkou k asi nejznámějšímu hraničnímu kameni U tří pánů. Tento kámen je podle jeho slov, ale i podle následujících fotografií pouze replika za asi před 10 lety zmizelém hraničníku.

Read more...

koncert26. 9. 2016 – 19:30 hod. - kostel sv. Václava Lanškroun VARHANNÍ KONCERT.
V rámci 20. ročníku Orlicko-kladského varhanního festivalu uslyší příznivci této hudby varhaníka Michala Novenka.
Vstupné: 100 Kč, důchodci nad 60 let – 80 Kč

Read more...

krizekNa jaře tohoto roku se město Lanškroun pustilo do záchrany kamenného kříže, který se nacházel v lokalitě poldr Žichlínek. Tam docházelo k jeho opakovanému zaplavování, a tedy i postupné devastaci. Město Lanškroun zajistilo jeho bezúplatné nabytí od Povodí Moravy, s. p. Na své náklady poté zařídilo převoz a restaurování této historické památky.

Read more...

demoliceZačátkem září se pustila firma PB SCOM s.r.o. z Hranic, vzešlá z výběrového řízení, do plánované demolice části Společenského domu. K zemi šel hotel, sál s jevištěm i obě přísálí. Práce probíhaly za nemalé pozornosti veřejnosti, která se zájmem sledovala jak hydraulická ruka rozebírá stavbu a třídí jednotlivé materiály. Za necelý měsíc je prakticky hotovo.

Read more...

160922-sipkyV sobotu 24. září se v restauraci Lesní brána v Dolní Čermné uskuteční turnaj v elektonických šipkách.
Prezentace startujících proběhne od 11:00 do 11:50. Začátek her je pak naplánován na 12:00. Startovné na všechny hry je 120 Kč.

Read more...

radniceČasopis Moravské hospodářství vyhlásil soutěž „Nejkrásnější radnice či obecní úřad“. Hlasování potrvá až do 31. října na níže uvedeném odkazu. Soutěží a bojuje i lanškrounská radnice o titul Nejkrásnější radnice roku 2016.
Jak uvedl tajemník Jaroslav Brandejs: „Řeč je o historické radnici našeho města, která se dostala do finále soutěže o nejkrásnější radnici a obecní úřad a zápolí tak s dalšími 34 konkurenty o titul, který si dle našeho názoru po právu zaslouží."

Read more...

fortellOdbornou porotu nejvíce zaujala a titul Firma roku 2016 Pardubického kraje získala společnost Fortell z Lanškrouna, která se zabývá vývojem, konstrukcí a výrobou tvářecích nástrojů na lisování kovů a vstřikovacích forem na plasty.

Na začátku byli tři pánové, kteří odešli ze zaběhnutých pracovních pozic v touze podnikat ve strojírenském průmyslu.

Read more...

160921-cisnikNástup je možný ihned. V případě zájmu nás prosím kontaktujte na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Budeme rádi za šíření mezi vašimi přáteli. Třeba právě mezi nimi se nachází náš budoucí číšník, nebo servírka :-)

Read more...