Good night, it is Sunday 31.7.2016. It is the nameday of Ignác, tommorow is the nameday of Oskar.

Bulletin

reditelkaPrvního srpna dojde ke změně ve vedení Kulturního centra Lanškroun. Do pozice ředitelky nastoupí dvaatřicetiletá Jaroslava Havlíčková, která bydlí v Albrechticích, ale jak sama říká, ač není přímo občankou Lanškrouna, téměř se za ni považuje.

Read more...

sochyStudenti pražské Akademie výtvarných umění Matouš Háša, Martin Malý a Ondřej Filípek už radě města, městskému architektovi i pracovní skupině připravující letošní Hlínafest, představili návrhy soch, které by měly v nejbližších týdnech doplnit veřejná prostranství ve městě. První dva ročníky Hlínafestu přinesly čtyři sochy figurální a také mezi občany i turisty velmi oblíbenou zvětšeninu kávového šálku v zámecké zahradě.

Read more...

cadici31. 7. – 3. 8. 2016 vždy od 21:30 hod. – náměstí A. Jiráska
KINEMATOGRAF BRATŘÍ ČADÍKŮ
Kinematograf bratří Čadíků je dnes již známý pojem. Ačkoli je prvotní nápad mnohem starší, poprvé vyjel před osmnácti lety – první cesta obnášela trasu deseti měst zakončenou návštěvou Prahy. Za celou tu dobu si se svým pojízdným kinem získal oblibu i dobrou reputaci.

Read more...

koncertSpolek Šnek – Klub v pohybu v obci a obec Albrechtice vás zvou v neděli 31. července v 17 hodin do kaple sv. Anny v Albrechticích na koncertní vystoupení Musica Filipika – podvečer s barokní hudbou. Účinkují: Viktorie Dugranpere – soprán, Marie Vencourová – zobcová flétna, Karel Vencour – trubka, Filip Dvořák – cembalo. Na programu: A. Vivaldi, G. H. Händel, G. Ph. Telemann, M. A. Charpentier ad. Vstupné 100 Kč.

Read more...

pajaSKS Studené pořádá v sobotu 30. července od 17 hodin na hřišti na Studeném charitativní a vzpomínkovou akci KRYCHLE fest, jejíž výtěžek bude věnován Pavlu Kvapilovi z Dolního Třešňovce, který trpí Duchenneovou svalovou dystrofií. Vystoupí kapely: ReGen a Chupacabra z Lanškrouna, Wasabi, Vladivojsko, Apple Juice, L159, Do řady! a Moucha. Vstupné 120 Kč.

Read more...

trhakTJ Sokol Tatenice vás zve v sobotu 30. července do na cyklozávod pro děti a širokou veřejnost Tatenický trhák. Trasa vede po silnici II. Třídy Tatenice – Strážná, délkla 1,6 km. Každý závodník může vyhrát ve slosování horské kolo.

Read more...

snekV pátek 29. července od 20 hodin bude hrát na farní zahradě skupina Šnek a spol. z Letovic SEMAFOR aneb Suchý + Šlitr nestárnou! 

Read more...

tgmOd včerejška mohou lanškrounští řidiči jezdit po nově zrekonstruované silnici v ulici T. G. Masaryka a využívat rozšířenou křižovatku u Magdalénského kostela. Opravu 566 metrů silnice zadal Pardubický kraj v zastoupení Správy a údržby silnic PK. Náklady představovaly 9,6 mil. Kč a byla na ně poskytnuta dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Read more...

0nehodaČasté preventivní rady, které nabádají řidiče dopravních prostředků před jejich řízením, pořád ještě někteří z nich bohužel podceňují. Zřejmě tomu tak bylo i u sedmačtyřicetiletého řidiče z Rychnovska projíždějícím po silnici II. třídy č. 315 mezi Ústím nad Orlicí a Lanškrounem.

Read more...

koupalisteBěhem uplynulých dnů jsem navštívil několik koupališť v okolí Lanškrouna. Pamatuji si asi od roku 1958, kdy jsem se naučil plavat, že v uprostřed lanškrounského koupaliště bylo odpočivadlo z několika sudů, tam si většina plavců odpočala a plavala zpět k molům. Bylo to hodně lidí, protože přijížděli z celého okresu. Jinde koupaliště nebylo!

Read more...